Інтерактивно-пізнавальна гра "Маршрут Безпеки"

"Маршрут Безпеки" - інтерактивно-пізнавальна гра у Фастівській ЗОШ І-ІІІ ст.№2

Поширення ВІЛ-інфекції в Україні триває вже 20 років. Епідемічна ситуація, незважаючи на неухильні зусилля держави, міжнародних і національних неурядових організацій ще не має тенденції до стабілізації.
Всі регіони України сьогодні залучені до епідемії ВІЛ-інфекції.
Основною причиною стрімкого поширення ВІЛ-інфекції в Україні залишається вживання нелегальних ін'єкційних наркотиків. Однак, в останній час відбувається тенденція до залучення в епідемічний процес загального населення, домінування статевого шляху передачі ВІЛ внаслідок виходу епідемії за межі уразливих груп.
Поширенню ВІЛ сприяють інфекції, що передаються статевим шляхом. Уразливість може збільшуватися завдяки взаємодії між вірусними інфекціями, що передаються статевим шляхом і ВІЛ.
Надзвичайно швидке поширення вірусу вимагає корінної зміни поведінки людей, суспільної моралі. Це завдання є складним, але лише його вирішення приведе до зниження поширення інфекції.
Саме для формування безпечної поведінки було створено інформаційно-просвітницький інструмент профілактики ВІЛ «Маршрут безпеки», який активно впроваджується і у Фастівській ЗОШ І-ІІІ ст.№2.

«Маршрут Безпеки»(The Join-in-Circuit) - це інтерактивний профілактичний освітній інструмент, який було розроблено Німецькою Федеральною агенцією просвіти в галузі охорони здоров'я (BZGA) у співпраці з Німецьким товариством міжнародної співробітництва (GIZ) для профілактичної роботи з молоддю і впроваджується в ФРН з 1994 року в якості національної кампанії. Починаючи з 2002 року програму було адаптовано відповідно до місцевого контексту групою міжнародних експертів та успішно впроваджено більше ніж у 20 країнах світу як компонент національних програм первинної профілактики ВІЛ/СНІДу. На території України програма була адаптована протягом 2010-2011 років і отримала назву «Маршрут безпеки».
«Маршрут Безпеки» – це сучасний комунікативний інструмент з питань репродуктивного здоров’я та безпосередньо націлений на профілактику ВІЛ/СНІДу та ІПСШ. Він поєднує ряд комунікаційних та тренінгових напрацювань з інтерактивними іграми в рамках мобільного заходу. Це мандрівка найважливішими питаннями репродуктивного здоров’я та сексуальності. Основний набір складається з п’яти станцій, на кожній з яких висвітлюється актуальна тема з життя молоді. Кожній із тем відповідає окрема станція «Маршруту безпеки»:
  •  Станція «Шляхи передачі ВІЛ».
  •  Станція «ВІЛ/СНІД: питання і відповіді»
  •  Станція «Поруч з тобою»
  •  Станція «Захист від ВІЛ, ІПСШ та засоби контрацепції»
  •  Станція «Твоє життя – твій вибір»
«Маршрут Безпеки» розрахований на дітей та молодь – учнів старших класів загальноосвітніх шкіл та студентів перших курсів коледжів, технікумів та ВУЗів. Теми, які висвітлюються в «Маршруті Безпеки» допомагають пов’язати власні життєві ситуації та досвід учасників з особистим ризиком інфікування ВІЛ та ІПСШ. Використовуючи інтерактивний комунікативний метод, «Маршрут Безпеки» відповідає не тільки пізнавальним потребам учасників, але й звертається до їх емоцій та поведінки.

                                  "Маршрут Безпеки" для учнів 
                             загальноосвітніх шкіл міста Фастова

 




Посилання на  Посібник фасилітатора "Маршруту Безпеки".

14 жовтня 2014р. в нашій школі відбувся  міський семінар -практикум  заступників директорів шкіл з виховної роботи, педагогів-організаторів та вчителів основ здоровя «Інтерактивна гра «Маршрут безпеки» - сучасний комунікативний інструмент для обговорення з молоддю питань репродуктивного здоровя, профілактики ВІЛ/ СНІДу». В ході семінару презентувалася система превентивного виховання учнів нашої школи, обговорювалися пинання репродуктивного здоровя молоді  та висвітлювалися психологічні аспекти  у формуванні здорового способу життя  підлітків.  Тренер Шкандиба А.В. разом з учнями - фасилітаторами провела із присутніми вчителями інтерактивну гру "Маршрут  безпеки".

Немає коментарів:

Дописати коментар